Reklama
  • Poniedziałek, 2 listopada 2015 (13:10)

    Mąż rzadko odwiedza syna

Rozstałam się z mężem, bo mnie zdradził. Na początku mąż często spotykał się z naszym 14-letnim synem, ale ostatnio ciągle ma jakieś wymówki. Obiecuje, że przyjdzie albo zaprosi go do siebie, a potem nie dzwoni. Widzę, że syn tęskni, stał się milczący. Jak przekonać męża, żeby dotrzymywał słowa? Sabina (48) z Opola

Anna Garbiec: Pani Sabino, powinna Pani jak najszybciej spotkać się ze swoim mężem i porozmawiać z nim na ten temat. Powiedzieć, że dla syna Wasze rozstanie było bardzo trudne, że cały czas tęskni za ojcem i niecierpliwie czeka na jego wizyty.

Reklama

Proszę uświadomić mężowi, że chłopiec bardzo go potrzebuje i mocno przeżywa każdy zawód. Może wtedy zrozumie, że robi mu krzywdę, nie dotrzymując obietnic. Jeśli tak się stanie, zastanówcie się wspólnie, co zrobić, aby syn jak najmniej odczuł skutki konfliktu między Wami. Dobrze by było ustalić dni, w których mąż będzie go odwiedzał lub zabierał do siebie.

Przestrzeganie terminów spotkań i nieodwoływanie ich pozwoli chłopcu odzyskać wiarę, że tata nadal go kocha i interesuje się jego problemami. Pani ze swojej strony powinna poświęcać synowi jak najwięcej czasu. Zapewne nie będzie to łatwe, bo na samotnych matkach spoczywa cały ciężar prowadzenia domu. Warto jednak zwolnić nieco tempo życia i więcej rozmawiać z synem, okazywać mu szczere zainteresowanie, uważnie słuchać tego, co mówi. Ważne, aby chłopiec wiedział, że zawsze może na Panią liczyć i o wszystkim porozmawiać.

Mgr Anna Garbiec specjalizująca się w psychologii społecznej

Więcej na temat:Pani | Sabina | MGR | WAMI

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.